| ares8 a întrebat:

Buna tuturor!
Am o intrebare pentru cunoscatori. Am un modem MF 662 de la Cosmote si am observat ca lateral are un locas mic si in cartea de instructiuni scrie ca e pentru antena. Inainte de a iesi in oras as vrea sa va intreb: se gaseste antena de cumparat pentru modemul meu? Se poate folosi altceva pe post de antena?
Ar ajuta la ceva antena (de ex pentru marirea semnalului)?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Des13 a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci comanda la serviciul de relatii cu clientiiwinking
un prieten a primit un modem Zapp (Cosmote-ul si Zappul e tot una acum, si au aceleasi modemuri laughing ) cu tot cu antena (statea la tara si nu avea semnal bun).
oricum antena te ajuta doar la semnal (semnal bun - viteza cat mai apropiata de cea promisa happy - daca stai la tara ar fi bunicica), daca ai internetul cu limita de transfer la vietza mare de peste 5 GB s-ar merita sa-ti achizitionezi una (daca observi ca ti se modifica semnalul des, 4-5 linii semnal e ok si fara).
in rest nu-ti recomand, nu cred ca o sa observi diferenta de 2 kb/sec, atunci cand viteza ti-o scade la 128 kb/sec laughing