| Cryssy a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o curiozitate. Pot afla adresa unei persoane daca ma duc la politie si le spun numele persoanei respective? Adica imi spune cineva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Rezzo a răspuns:

Aceste lucruri sunt confidentiale daca te vei duce la politie nu-ti va spune nimic, in schimb am vazut ca exista un programel pe net numit "Politie" dar nu este actualizat sau poate ma insel eu.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Aceste informatii sunt confidentiale si protejate prin lege. Astfel de lucruri le poti afla insa doar cu motive intemeiate. Nu iti va spune nimeni asa ceva pana nu faci o cerere care iti poate fi aprobata sau nu.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ca sa faci acest lucru trebuie sa ai un motiv foarte intemeiat. Avand acest motiv, faceti o cerere catre politia din localitate si veti primi raspunsul intr-un anumit termen la domiciliu.

Stefan
| Stefan a răspuns:

La politie, iti va spune adresa acelei persoane, daca faci o cere in care trebuie sa motivezi acest lucru si in timp vei primi toate datele ce te intereseaza. Succes.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Informatiile de acest gen sunt confidentiale si protejate prin lege. Trebuie intr-adevar sa ai un motiv cu un solid temei legal, pentru a obtine aceste date.

| Cryssy explică:

As vrea sa mentionez. Daca am fost inteleasa gresit. Imi va spune cineva de la politie adresa acelei persoane?

| PaisonPink a răspuns:

Depinde, daca persoana este intr-un grad de rudenie cu tine si aduci un act pentru a demonstra, da te poate ajuta. Daca persoana nu are grad de rudenie nu poti face altceva decat sa te interesezi prin alte metode cum ar fi prietenii sau alte persoanawinking... Sper sa ai notoc!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, numai persoanele autorizate o pot face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... daca esti din bucuresti. misulet22 este idul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici daca ai un motiv bine intemeiat nu ti se va da adresa respectivului, trebuie sa te reprezinte cineva care are functie juridica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Printr-o cerere motivată poți afla adresa unei persoane, în caz contra nu.
Pa, pa.