| pumpkinky a întrebat:

Buna tuturor
Am terminat cursul de manichiura-pedichiura anul trecut in ianuarie, nu mi-am ridicat diploma nici azi
Azi cand sun la secretariatul scollii imi spun ca este o taxa de 50 lei pentru cei care nu au ridicat-o, mai ales ca a trecut mai bine de un an
Asta e japca pe fata
Ati mai auzit de asa ceva?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

E taxa de arhivare si se practica si la universitati. Daca nu iti ridici diploma la timp respectivul document este depus la arhiva instututiei.

Data viitoare mergi la timp. happy

| ziftode a răspuns:

Da, am mai auzit, chiar am fost anuntati dinainte la un curs, se pare ca sunt multi care fac asta si ei trebuie sa depoziteze/manipuleze/arhiveze/... dezgroape diplomele pentru cei care nu vin dupa ele cand ar trebui

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Sunt curios ce chitanta iti vor da pentru banii astia, ce vor scrie efectiv pe ea.

| pumpkinky explică:

Da,taxa de arhivare am mai auzit, la scoli precum Spiru Haret si alte Universitati mari, nu orice amarata de scoala de curs pentru unghii

Am sa cer chitanta, si da, si eu sunt curioasa ce vor scrie pe ea
Dar intrebarea mea a urmatoarea: Daca refuza sa mi-o dea? Sa le spun ca sun la OPC?