| Ovidiu_Turcanu_1997 a întrebat:

Buna tuturor, cum imi fac update la componentele calculatorului pe windows 10?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se face upgrade si nu conteaza ce Windows ai. Daca, insa, Windowsul este OEM nu va merge. Va trebui sa iei legatura cu cei de la Microsoft. Daca vrei sa facu upgrade trebuie sa incepi cu placa de baza, procesorul si memoriile. HDD (SSD-ul) il poti folosi si pe cel vechi. Uneori trebuie sa schimbi si sursa daca-i slaba.

| AKARA0 a răspuns:

Pai in primul rand nu le poți face update ci upgrade.
Îmi zici ce buget și îți recomand eu ceva bun, încă o întrebare, stii sa asamblezi?