| Radu2814 a întrebat:

De ceva timp m-am apucat de digital painting si am văzut că s-a prins destul de bine acest domeniu de mine. Mai departe am zis sa iau mai serios problema si m-am gândit să fac un curs online contra cost pentru a imi îmbunătăți skillurile. Problema este ca, cand m-am apucat de acest curs stiam ca engleza mea e destul de basic si voi înțelege mai greu ce vrea sa zica. Cumparand cursul mi-am dat seama ca nu inteleg deloc, sunt foarte multe expresii si termeni din acest domeniu pe care nu îi inteleg. Deoarece cursul video dispune si de parte cu text, am zis sa iau textul si sa îl traduc pe google translate (si multe alte site -uri) dar nici unul nu traducea corect. Ce părere constructivă aveti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Radu2814 explică:

Hmm nu știu dacă un dicționar de termeni de design grafic ar ajuta ca nu știu ce fel de termeni se folosesc. Dar în principiu, un dicționar pentru cuvintele pe care nu le stii.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Sa înveți engleza.

| Radu2814 explică (pentru Catrice):

Eu ziceam de o alternativă rapida...

| Radu2814 explică (pentru Radu2814):

Hmm nu știu dacă un dicționar de termeni de design grafic ar ajuta ca nu știu ce fel de termeni se folosesc. Dar în principiu, un dicționar pentru cuvintele pe care nu le stii.

| NLS a răspuns:

Despre ce curs e vorba și cât a costat?
Exista un curs destul de ok în romana, însă e de design grafic în general, nu știu dacă au doar despre pictura digitala.