| AsTheLove a întrebat:

Buna tuturor de pe TPU.

Am nevoie urgenta de ajutor.De ceva timp(multe luni)am pe calculator o chestie care imi spune Activate Windows sau Buy Genuine.
Imi puteti spune ce e ala genuine si cum pot sa rezolv totul?
Dau FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Ok, acesta este simplu!
1)Licenta cum a spus cineva aici.
2)Update de la windows, cum s-a mai spus.
3)Acest lucru este important, mai exact Situl de la Microsoft!
Daca intri la ei pe site, te-au verificat daca esti OK cu licenta!
Ca sa scapi de Genuine, urmeaza pasii de mai jos.

Cum sa NU fii detectat/a de "genuine"?
1)Opreste Automatic Updates din Windows urmand pasii urmatori:
(WINDOWS XP)
Click dreapta pe My Computer si selectezi Properties.
Dupaceea, selectezi de sus, Automatic Updates.
Dupaceea, dai Turn Off Automatic Updates.

2)Start->RUN si scrii in casuta la RUN: msconfig
Dai Enter sau OK.
Te duci la Services sus in fereastra si selectezi Services.
Dupaceea, cauti Automatic Updates, si il debifezi.
Dupaceea dai Restart la PC.
Cand se reporneste Windowsul, selectezi "do not restart" sau ce iti arata acolo.

Cum sa scapi de Genuine daca ai fost prins/a?

Pornim un browser, si intram pe Google.
Cautam pe google "remove WGA for windows XP"
ATENTIE! nu dai click pe nici un alt link decat pe cel care zice SOFTPEDIA!
Intram pe site, si downloadam aplicatia, dupa care o rulam.
Dupa ce am pornit aplicatia urmam pasii indicati de aplicatie si dam restart la PC.
http://www.wikihow.com/Remove-Windows-Genuine-Advantage-Notifications

11 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Genuine adica original.
http://www.raymond.cc/......alidation/
La sfarsitul articolului din linkul meu va fi "download mublinder" restul e scris in articol.
Acest program te scapa de problema ta.

| AsTheLove explică (pentru stanly7):

Esti sigur acest program? ce face?

| stanly7 a răspuns (pentru AsTheLove):

Da sunt foarte sigur de acest program.
In tabul notification selectezi(apesi butonul)"method 1"si va disparea notificarea aceea si update-ul cu WGA.
Succes.

| AsTheLove explică (pentru stanly7):

Multumesc! Funda e a ta! happy :*

| TeDrqq a răspuns:

Asta inseamna ca win. tau este piratat :)) si ca sa scapi de chestia aia iti trebuie un program ( In cazul in care ai XP) descarci asta : http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml

FUNDA?

| AsTheLove explică (pentru TeDrqq):

Nu am XP dar mersi de ajutot..si nu este piratat.happy

| fuzzer a răspuns:

Probabil ai descarcat un program si mereu iti va aparea asa, cel putin cand aprinzi calculatorul.Mergi la control panel "Add progrms or unistall", si cauta programu problema, si apasa unistall, sau remove.Succes!

| Roxin a răspuns:

Sa reformulam...Nu e piratat, dar nici originala nu e.Genuine inseamna original. Ceea ce inseamna ai un Windows fara licenta.Iti recomand sa iti descarci un Windows cu licenta.Se gaseste foarte usor.O zi buna! happy

| AsTheLove explică (pentru Roxin):

Multumesc mult! happy

| Roxin a răspuns (pentru AsTheLove):

Cu mare placere! happy