| Nimeni91 a întrebat:

Va trebui sa merg dupa data de 1 iunie cu o matusa mai in varsta in orasul vecin, la 60 de km distanta, deoarece are nevoie de un consult medical. Intrebarea mea este: in mijloacele de transport in comun este cumva o limita de pasageri care pot urca la o singura deplasare? Am cautat pe net dar nu am gasit nimic legat de acest aspect. Stiu ca e posibilitate de infectare cu covid, insa avem la dispotitie doar autobuzul. Sper sa imi puteti raspunde. Am incercat si sa sun la autogara pentru informatii, insa nu mi-a raspuns nimeni.

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu exista o limita dar cu cati sunt mai putini oameni cu atat scad sansele ca cineva infectat sa se afle in interiorul autobuzului.