| Emm189 a întrebat:

Buna! Urmeaza sa am prima mea calatorie cu avionul si as dori sa intreb daca cineva de aici stie daca pot avea in bagajul de mana ornamente realizate din rasina epoxidica sau exista vreo problema?

1 răspuns:
| Anonimul151 a răspuns:

Fiecare companie are regulile ei. Daca te duci cu o companie aeriana romaneasca ar fi bine sa ii contactezi sa vezi daca ai voie.

Daca ai bagaj de cala, eu zic ca acolo ai voie sa le pui, pentru ca nu cred ca ar fi vreo problema.

Ai grija ce pui in bagajul de mana, pentru ca la aeroport la control o sa iti scoata toate lucrurile din geanta (pentru a le verifica) iar daca gasesc un lucru cu care nu ai voie in avion, o sa il retina.Nu o sa til mai de a inapoi.

Si iti dau un sfat: Sa nu te temi de zbor (asta daca te temi, daca ai rau de inaltime). Gandeste-te ca esti intr-un autocar (asa e si avionul). Cand o sa fi in avion o sa vezi ca frica o sa dispara instant.Cand o sa decoleze o sa vezi ca o sa te uiti pe geam si nu o sa ai vre o problema ( asa am fost si eu).Si dupa ce aterizezi din avion, o sa zici ca mai vreau.
E o experienta frumoasa.
A inceput si eu m-am temut de zbor, am zis ca nu o sa zbor in viata mea cu avionul..Dar...pana la urma..la nevoie..am zburat.
Zbor placut, si tine cont de sfatul meu pentru ca o sa vezi ca asa o sa fie..Astept un raspuns sa imi zici cum a fost zborul laughing)

Sper ca te am ajutat happy