| AndreeaDeea210 a întrebat:

Bună ..Va rog ajutați ma..Am fost si mi-a extras o măsea..Si de cateva zile mi se misca dintele de langă si mă doare rau.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ti-a gresit dintele, a scos cel bun?

| DenisIonut01 a răspuns:

Ai de ales, ori mergi la urgente, ori faci programare la dentistul unde ai fost. daca alegi a doua varianta atunci iti recomand Ketorol (nu ketonal ci ketorol) te poate ajuta sa ameliorezi durerea pana ajungi la dentist, poti incerca sa clatesti gura cu apa cu sare, ajuta gingia sa se vindece si dezinfecteaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Ajutorul il poti primii doar de la un dentist!
Nu mai pierde timpul cu intrebarile pe aici, ca nu te ajuta cu nimic, fugi la dentist!

| MadalinG99 a răspuns:

Buna, inseamna ca acel dinte a fost afectat, du-te din nou la acel medic dentist si spune-i problema, daca nu recunoaste ameninta-l cu o plangere la colegiul medicilor. Multa sanatate!