| ana_4027 a întrebat:

Buna verisoara mea este EMO iar eu vreau sai readuc mintile la cap dar nu vrea fel si chip sa ma asculte dati-mi si mie niste... sfaturi. va rog la cel mai bun dau funditalove strucklove struck

Răspuns Câştigător
| HarryPotter a răspuns:

E destul de greu odata ce i-au intrat astfel de idei in cap.totusi ai putea sa ii arati cat de frumoasa este viata fara coafuri ciudate, taieturi cu lama si chestii facute de fel de fel de persoane emo(nu stiu cum se comporta decat din ce am auzit). poti sa ii arati lucrurile din jurul ei; cat de minunate, pure si incantatoare sunt.aratai ca prin acest fel de a se exprima ceilalti nu vor mai vrea sa stea cu ea si de aceea isi poate pierde prieteni buni.prin ceea ce face oamenii o discrimineaza si spun ca poate e ciudata. daca isi creeaza acest mod de a fi poate avea de suferit din cauza spuselor celor din jur... daca poti incerca sa ii explici, dar daca nu atunci nu poti sa o impiedici sa devina astfel daca ea vrea asa.succeswinking

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Hmm Cei asa de rau in a fii emo?
Am fost emo cam. juma de an dupa m-am facut rapper wtf?
las-o o sa se dea singura cu capu de peretihappy
Trece prin o perioada mai grea...
Poate vrea sa treaca SINGURA prin a cea perioada
Chiar daca uni dintre noi o putem ajuta...Nu ma refer neaparat la mine sau la cineva special
La cei mai invarsta...Cum ar fi o matusa... poate chiar tatal/mama
Dar eu am trecut singur prin asta...
Mai te caleste pentru viata grea care va urma ^^

| Laura a răspuns:

Las-o în pace. Dacă aşa îi place ei, de ce vrei să o schimbi? Ăsta e stilul ei.

| zalisa a răspuns:

Părinţii ei ştiu despre acest lucru?
Dacă nu ştiu, informează-i.
Încearcă să-i spui să vadă şi partea plină a paharului, nu doar pe cea goală.
Baftăă! {o să ai nevoie}
Bze

| XxDenyzaxX a răspuns:

Spune-i ca daca v-a mai continua asa o sa isi bata joc de parinti sai si toata lumea o sa rada de ea is uni care pot sa moara din cauza asta.

| SunetAlb a răspuns:

Isi va reveni tu in nici 1 caz nu ai cum s-o ajuti
go listen to some manele ftw

| Rebela170 a răspuns:

Fa ceva dramatic de exemplu.: daca vrei sa fi emo nu ai decat dar eu nu as accepta asta. iti distrugi viata, poti face orice dar... eu nu as accepta in locul tau. ar trebui sa fi normala, ca ceilalti nu sa plangi toata ziua te rog... ar trebui macar odata sa faci ceva bun pentru cineva care te iubeste asa de mult.

| rebeccar63 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa iti spuna poate are ceva pe suflet.Stilul EMO este un stil depresiv de obicei care sufera din/in singuratate.Incearca sa o convingi sa iesiti prin oras amandoua sa va plimbati sa vorbiti asa poate te vei apropia mai mult de ea si ea va reusi sa treaca peste starea aceasta.Bafta:*