| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Voi ati comandat vreodata ceva de pe Okazii? Daca da, a trebuit sa trimiteri un sms cu un cod? Sms-ul are tarif normal?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Da.
Nu.
Habar n-am despre ce SMS e vorba, nici ce tarif o avea; în mod normal, legea te obligă să afișezi tariful acestuia.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru mihai69):

Scrie ca 0.05 + TVA. Dar nu cred ca e posibil sa ia mai mult, nu?

| mihai69 a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Dacă așa scrie, atât plătești. Totuși tot nu pricep ce e cu SMSul ăsta.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru mihai69):

Nici eu.

4 răspunsuri:
| Andrei22m a răspuns:

Daca ai serviciul de notificari iti cere cred.

http://ajutor.okazii.ro/contul-meu/notificari-prin-sms

Costul pentru acest serviciu este de 0.05 Euro/SMS primit.

Dar eu la cat am cumparat de pe okazii nu am trimis niciun sms nicaieri. Am licitat si am primit numarul celui care vinde.