| stoopid a întrebat:

vreau sa comand ceva de pe net, dar din cauza programului aiurea de la faculta, nu voi fi acasa in cursul zilei in care ar trebui sa ajunga coletul, deci livrarea prin curier iese din discutie (am mai comandat si vine in jurul orei 12, iar eu nu sunt acasa atunci). cu ordin de plata nu am mai incercat niciodata. cum vine coletul? prin posta sau tot prin curier? cred ca e stupid sa mai intreb cum altfel as putea face, din moment ce singurele optiuni ale site-ului sunt curierat sau ordin de plata, dar totusi, prin absurd, mai am vreo scapare? mersi mult.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde comanzi dar am facut si eu comenzi si in formular exista o rubrica in care poti scrie o alta adresa de livrare decat domiciliul tau si atunci livrarea se va face acolo. Asa am procedat si eu si am primit pachetul la birou, nici eu nu puteam fi acasa. Cred ca poti da adresa facultatii (poarta) si sa vorbesti cu portarul sa te anunte ori chiar cu curierul. Incearca asa si poate se rezolva. Numai bine!

cristian
| cristian a răspuns:

De regula lasi si un numar de mobil unde poti fi contactat.
Curierul poate sa-ti livreze coletul la adresa unde te afli la un moment dat. Daca firma de curierat are sediu prin apropierea domiciliului tau poti solicita ridicarea coletului si direct de la sediu.De regula esti anuntat telefonic sau prin sms cad ti-a sosit coletul.

| Digital112 a răspuns:

Nu mai e

| aktlk a răspuns:

Lasi buletinul la cineva de incredere care sa-ti ridice coletul de la curier (eventual ii lasi si telefonul tau, sa sune curierul cand ajunge).

| Shatzie a răspuns:

Sa stii ca mie mi-au adus comenzi din astea si sambata. Deci, daca alegi curierat, te suna ei si te intreaba in ce zi si la ce ora esti de gasit. Si...merge si sambata.

| CIP_7332 a răspuns:

Cel mai bine e prin posta romana in cazul tau.Sau poti sa ii spui celui de la curier care te va suna inainte sa ajunga la tine cel putin asa fac cei de la FAN COURIER si le spui sa vine seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://minilink.ro/bt