| Roooxxxanaaa08 a întrebat:

Buna. Vreau sa comand de pe un site Care are preturile in Euro (SHEIN) si plata este cu cardul. Eu pe card trebuie sa pun bani in euro sau Iei ca sa pot sa platesc?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face plata cu cardul in lei dar conditia este ca banca sa-ti fi emis un card cu care se poate face plata externa. Intreaba banca! Fiecare banca are un call center.

| Violleta2022 a răspuns:

Converisia se face automat din lei in euro, in momentul platii, luandu-ti de pe card lei, la valoarea euro din ziua respectiva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Platile cu cardul se convertesc automat. asa ca poti plati linistit cu cardul in lei

| dinaprilie a răspuns:

Platile cu cardul se convertesc automat. asa ca poti plati linistit cu cardul in lei - atentie ca, cursul la care iti converteste este mai mic decat cel oficial si pierzi niste banuti pe acolo.