| Soare2435 a întrebat:

Buna,vreau sa dau la profil stiinte sociale, dar nu ma inteleg cu istoria. Vreau sa dau la acest profil mai mult de dragul lb.romane! Este greu de invatat pe parcurs? Este usoara istoria si geografia sau nu?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place limba romana si nu te intelegi bine cu istoria si geografi iti recomand sa mergi la filologie, desi ..nu-i mare diferenta. Eu am facut stiinte sociale dar am mers acolo pentru geografie (preferata mea), numarul de ore era mai mare decat la filo. mi s-a parut un profil foarte lejer.

| Soare2435 explică (pentru anonim_4396):

Dar nu vreau sa dau la filo din cauza limbilor straine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Soare2435):

La stiinte sociale vei avea acelasi numar de ore de engleza si franceza, absolut egal! (eu aveam 4 de engleza si 4 de franceza/saptamana, nu cred la la filo ar fi vreo diferenta )

| Adrian_Mițan_1986 a răspuns:

Istoria si Geografia de clasa a 12-a sunt cele mai importante daca reusesti sa treci in clasa a 9-10-11 in a 12 poti sa iei nota 7 in bac destule de usor