| WolfYTB a întrebat:

Vreau sa fac o comanda pe Joom.
Cum sunt produsele? Ajung in regula? Chiar ajung in 16-45 de zile cum scrie pe site sau ajung in 2-3 luni?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am comandat de la ei. Atentie la specificatii! Sunt traduse aiurea in limba romana si nu intelegi multe. Exemplu: eu am luat de la ei o placa de retea care credeam ca este gigabite si cand colo n-au spus ca este doar 10/100. Obiectele ajung in peste 2 saptamani. Uneori si mai mult. Acum m-au anuntat la posta ca a ajuns dupa o luna. Ei dau termen maxim de 45 zile dar isi mai rezerva si un termen de circa 10-12 zile pana la momentul expeditiei obiectului. Atentie! Tot ce depaseste 10 Euro (inclusiv) se ridica doar de la posta vamala care este una pe judet in orasul capitala de judet. Acolo vei plati TVA daca este sub 150 Euro si daca depaseste 150 Euro platesti si taxe vamale.

| WolfYTB explică (pentru Salontanul):

Comanda e de 263 lei.
Sunt 5 huse,o sapca,doua masti negre, doua hanorace, un lantisor, un set de pensule de machiaj, un set de contur si o pereche de adidasi.
Sper sa ajunga in regula.

| Salontanul a răspuns (pentru WolfYTB):

Ajung dar la ele o sa platesti la posta din capitala de judet 19% adica circa 50 lei.

| WolfYTB explică (pentru Salontanul):

Sunt din Botosani unde trebuie sa merg sa ridic coletul?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Nu te lua dupa CatalinGti! Sunt mai ieftine ca oriunde si nu platesti transport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am incredere in joom. Am citit articole pe internet despre ei. Sanse sa ajunga, sanse sa nu ajunga si ramai cu banii luati. Produsele sunt livrate defecte. Depinde, cazuri diferite. Dar eu prefer eMAG sau alte magazine online din Ro. cu plata ramburs la primirea coletului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai scumpe ca pe ebay, si in plus astepti si 2 luni pentru produse de pe joom, in timp ce aceleasi produse costa la fel sau si mai putin, pe ebay, pentru vanzatori cu livrare internationala.
Nu recomand. Era misto la inceput, si wish si joom, cand produsele erau ceva mai ieftine, si merita, adica un produs de pe joom era 4 lire, si pe ebay era 8. atunci merita. acum au aceleasi preturi si chiar mai mari fata de ebay, si timp de livrare joom 2 luni, timp de livrare ebay, o saptamana 2 maxim.

| DOOOPX a răspuns:

Da, comanda fara griji, mie cel mai puțin mi-a ajuns in 14 zile, cel mult 24 de zile, depinde de produs in mod normal in maxim o luna produsele trebuie sa fie deja livrate, in caz de anulare banii îți vor fi restituiti înapoi pe card pe o perioadă de maxim 14 zile.