| noroK1 a întrebat:

Buna,vreau sa-mi cumpar de pe amazon o pereche de casti...nu stiti, cum merge cu transportul si cu plata? cat ma costa transportul si pot platii la ramburs?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu se poate ramburs, doar cu card in momentul in care faci comanda. transportul costa cat casca, poate si mai mult, mai ales daca e amazon.com, cel din state. in plus iti vine pachetul la un oficiu postal vamal si probabil mai platesti si ceva vama, plus ca trebuie sa mergi pana acolo, nu vine la posta normala si nici nu ti-l aduce nimeni acasa. vezi ca e si amazon in Europa (e Franta, UK, Germania), platesti si acolo transport dar iti vine la oficiul postal de care apartii si-l ridici simplu cu buletinul dar tot cu cardul trebuie sa platesti. daca livreaza in Romania insa, ca nu livreaza orice. cred ca mai bine iti cauti la noi o casca mai buna si e mai simplu happy