| dayannaraissa a întrebat:

Bună! Vreau să plec din tara in Italia cu masina personala si nu stiu unde trebuie platite acele taxe de drum. Stie cineva?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In Italia, pe autostradă sunt stații de taxare și treci obligat prin ele

| dayannaraissa explică (pentru sierra1):

Si pană in Italia, nu trebuie sa mai platesc niciunde?

| sierra1 a răspuns (pentru dayannaraissa):

DEPINDE de traseu

| suntserios a răspuns (pentru dayannaraissa):

Ba da
vignieta in Ungaria si Austria

| mihai69 a răspuns:

Depinde ce rută alegi.
În principiu: pentru Ungaria, merge online sau la o benzinărie MOL de la noi. Pentru Austria, la prima benzinărie după ce treci granița. În Slovenia, la vamă. În Italia, doar la unele autostrăzi, la porți speciale, când ieși de pe acea autostradă.