| LastMimzy a întrebat:

Buna,vreau sa trimit un colet prin curier(nu am mai trimis niciodata). Trebuie sa scriu eu pe pachet destinatar si expeditor sau va completa curierul o fisa?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E mai bine să nu scrii nimic, acasă. Pentru a nu fi nevoit(ă) să schimbi ambalajul. Fiindcă, fiecare firmă privată are metodele ei. Unele au un mic formular special (autocolant) pe care tu îl completezi la fața locului (nume, adresă + telefon), iar ei îl lipesc pe colet. Plătești trimiterea și, dacă nu uiți, îi întrebi în cât timp va ajunge la destinație. Ei te vor informa cu exactitate.

3 răspunsuri:
| alexandrashiahatya a răspuns:

Colete postale
dimens maxima 60cm
da si ttrebuie sa scriu cui ii vrei sai trimiti apropo am postat o intrebare mi o rezolvi

| alexandrashiahatya a răspuns:

Da trebuie sa scrii destinatarul
apropo a am postat o intrebare mi o rezolvi

| SasNetRomania a răspuns (pentru alexandrashiahatya):

A SPUS CLAR CURIER NU rahat de posta.
Tot ce trebuie sa faci este sa, suni sau sa mergi la firma de curierat si acolo iti va spune tot ce trebuie scris.