| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

Vreau sa trimit un plic prin posta, cineva mi-a spus sa il trimit tip imprimare dar nu stiu cum se procedeaza. Vreau sa trimit o carte.
Vreau sa o trimit prin plic pentru ca este mai ieftin asa decat sa trimit un colet. Cum trebuie sa procedez?
Funda.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu stiu daca iti iau astia le la posta plic asa mare (acum depinde si cat e cartea) dar sa trimiti un colet prin posta romana costa vreo 3-4 lei, eu zic ca nu e asa scump.

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru CuriousStuff):

Este 5 lei, inainte era 2 lei dar s-a scumpit anul asta

| CuriousStuff a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Ce oameni, in curand o sa trimiti mai repede cu curierul decat cu posta romana. In fine, cum ti-am zis, depinde cat de mare si groasa e cartea, s-ar putea sa nu ti-o accepte ca fiind un plic. Dar poti sa te duci sa incerci, sau macar sa intrebi, sa nu dai bani degeaba pe plic (ca ma gandesc ca-ti trebuie un plic mai mare).