| ElevanEffect a întrebat:

Buna, vreau sa va intreb daca este posibil sa ii trimit o scrisoare unei persoane si sa ajunga la ea. Cunosc doar nume+prenume, orasul unde locuieste si o poza cu persoana. Nu cunosc codul postal si altele

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Daca are un nume comun pot fi zeci sau chiar sute de persoane cu acelasi nume, ce crezi tu, ca sta cineva sa le ia la rand si sa compare cu poza?

| ElevanEffect explică (pentru JicaContra):

Cam are un nume de familie foarte comun. Multumesc tuturor de mesaje, ma mir ca nimeni nu a spus "Caut-o pe Facebook, insta, etc..."

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să ajungă la ea prin poștă, poștașul are nevoie de o adresă de destinație a acelei persoane. Aceasta se scrie pe plic. Codul poștal dacă știi adresa se poate găsi pe un site. Doar cu numele și poza nu poți trimite o scrisoare.

| johnnny123 a răspuns:

Daca ar locui intr-un sat cu 200 de locuitori, poate ai avea o sansa ca postasul sa-l cunoasca si sa-i duca scrisoarea. Desi nu e obligat sa faca asta, daca scrisoarea nu are adresa completa.

Daca locuieste intr-un oras cu peste 10 000 de locuitori, evident ca nu.

| WhiteLife a răspuns:

Prin posta sau curier nu se poate. Numai daca intrebi pe cineva din familie adresa (codul postal nu e obligatoriu), sau daca este cineva si calatoreste acolo, poate ii da scrisoarea. Sau poti vorbi cu cineva din acelasi oras, trimiti pe adresa lui/ei, ca mai apoi sa se intalneasca si sa inmaneze scrisoarea persoanei respective.

| ElevanEffect explică (pentru WhiteLife):

Nimic din ce ai spus nu este posibil, din pacate... Nu ii cunosc familia si nu cunosc alte detalii

| Catrice a răspuns (pentru ElevanEffect):

Atunci doar cu predare personala.

| Dia37Andreea a răspuns:

Nu ai cum sa faci asta. E nevoie de o adresa exacta pentru a livra un colet sau o scrisoare. Oricum ti as recomanda livrare personala, avand in vedere ca posta romana livreaza dupa multe zile laughing sau mai simplu, dai mesaj pe whatsapp, cine mai trimite scrisori in 2020?