| Culcus a întrebat:

am 16 ani și la vara vreau sa ma duc in Anglia cu verișoara mea, iar tatăl meu este în Spania, părinții mei fiind divorțați eu fiind sub tutela totală a tatălui, verișoara mea are procură să iasă cu mine din țară, dar eu când mă voi întoarce ea rămâne în Anglia și voi veni singur cu însoțitor de la compania de zbor. Intrebarea mea este dacă îmi trebuie procură când vin din Anglia în România cu însoțitorul de la compania de zbor că eu știu că dacă îmi iau însoțitor de la compabia de zbor când plec din România îmi trebuie o procură prin care părintele își dă acordul, dar când vin din Anglia în România îmi mai trebuie acea procură?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de alta declaratie notariala (nu procura), o poti folosi pe aceea cu care ai plecat sau chiar fara declaratie, nu se cere la intrarea in Romania.