| Toma_Emil_1968 a întrebat:

am 3 fire =1 galben=albastru-maro, care este impamantarea

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Maro.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca spui si de la ce este te putem ajuta mai bine.
In general galbenul este impamantarea.
Se poate masura continuitatea firului galben cu masa aparatului respectiv.
Daca incurci firele doar te electrocutezi.
Uneori poti face asta o singura data in viata.

| octav005 a răspuns:

99 % este galben inpamantarea. dar depinde la ce este legat.
daca este vorba de priza. verde galben este impamantarea,

| DaniTDCI a răspuns:

Cel galben

| dolceromania a răspuns:

Daca firele sant vechi poate fi si maroul, cand se foloseste culoarea maro firul este mai subtire.

| Dumbi a răspuns:

Eu stiu ca e cel galben happy depinde, poti sa te duci sa vorbesti cu cineva care se pricepe. Dar tot zic ca e cel galben.

| danutz2006 a răspuns:

Impamantarea standard are un fir de culoare galben cu verde.
Probabil la tine este cel galben.

| CorobcaA a răspuns:

Galben = impamantarea