| ionutslk a întrebat:

Buna ziua am achizitionat un telefon Samsung GT C3530 iar sub baterie scrie mai sus de imei Made in China by Samsung;
Vreau sa stiu daca este original sau nu, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Nu conteaza tara unde sunt fabricate produsele, cat timp fabrica respectiva se afla direct sub conducerea firmei respective.Samsung poate sa deschida o linie de fabricatie si in Congo, pe motiv ca mana de lucru este mai ieftina.Foarte multe firme americane produc in China, dar asta nu inseamna ca produsele nu sunt originale.De cativa ani, televizoarele Samsung se asambleaza in Slovacia.De-aici poti trage si tu concluzia.

| ionutslk explică (pentru foxsilver):

Da ai mare dreptate foxsilver... ce e ciudat am mai avut acum un an... tot acelasi telefon scria made in korea, bine luat de la alt magazin

4 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Samsung,fiind firma coreeana, hai sa spunem ca primul telefon a fost"putin"mai original.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ionutslk explică:

Da bine eu l-am luat din magazin, mi-a dat garantie... tot ambalat in cutie sa originala... na