| canazar94 a întrebat:

am facut de curand o firma sa pot lua fonduri ue prin programul start u nation si nu mi s-a aprobat dosarul, acum vreau sa scap de firma, cum pot face sa o vand sau ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cu vanzarea, mai greu(aproape imposibil)!
Mai usor, dar mai scump, este dizolvarea voluntara si radierea firmei. Atunci cand se face lichidarea voluntara a unui SRL-D platesti si taxele de care ai fost scutit la infiintare.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa o inchizi, asta trebuei sa faci.
Mergi al camera de Comert si fa cerere de incheierea activitatii firmei.
Nu cumpara nimeni firme care nu au avut activitate si nici nu sunt profitabile. In plus, daca nu mergi sa o inchizi, va trebuii sa mergi lunar sa depui balantele si declaratiile lunare, deci, multa munca pentru nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu te ai interesat inainte de a face firma daca si cum se pot obtine fondurile europene, tu credea i ca gata, ai firma î ti dau ăia bani, aiurea nimic nu poti face in România nici o afacere. Bga faliment si scapă de firma ce firma ai facut ce activitate.