| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o comanda de un telefon mobil pe data de 8 iulie de pe eMAG (produs vandut de QuickMobile). Pe 10 iulie am primit un mesaj care spunea ca urma sa fie livrata comanda in termen de 7 zile, dar nici acum nu a venit. Nu am primit niciun apel telefonic, mesaj sau mail cu privire la asta. Am incercat sa sun de mai multe ori la cei de la QuickMobile, dar era muzica pe fundal si spunea ca operatorii sunt ocupati. asa ca nu am mai sunat, oricum nu ar fi raspuns. Am dat si mail, dar nu am primit niciun raspuns. Asa ca aseara am anulat comanda. Spuneau ca o sa imi dea mail ce confirma ca comanda a fost anulata, dar nu am primit nimic. Nici mesaj. Cand intru pe eMAG si dau la "comenzile mele" scrie ca livrarea e anulata. E ok sa imi fac alta comanda? Nu as vrea sa ma trezesc ca trebuie sa platesc comanda asta dupa ce imi iau alt telefon.
Multumesc!

1 răspuns:
| 28cosmin a răspuns:

Nu vei plăti nimic, chiar dacă vine curierul la tine la ușa sau te duci să te vezi cu curierul urmând să iei telefonul de la curier le poți spune că ai anulat comanda, și nu o să fie nicio problemă, stai liniștită că și eu am pățit la fel și am anulat comanda după o zi două, a venit curierul și i-am transmis că am sunat și am anulat comanda, și nu a fost nicio problemă. Spune-mi și mie de unde ești ca să îți dau posibilități și exemple de unde să iei telefonul fără a mai da comandă? și care este suma pentru care dorești să achiziționezi un telefon mobil?

Te voi ajuta eu cu căutarea unui telefon mobil nou și bun, dar asta depinde de banii pe care vei să-i cheltuiești pentru achiziționarea unui telefon mobil.