| Bobby26 a întrebat:

Am fost cu cineva la Orange, acesta spunandu-mi pe drum ca a primit o reducere pentru un telefon, iar acolo a zis ca nu are buletinul la el si sa-i dau buletinul meu si acesta a facut un abonament pe numele meu fara ca eu sa stiu, punandu-ma sa semnez contractul fara ca sa mi se specifice ca este contract de abonament( nu m-am uitat la fisa). Am fost la Orange si am blocat numarul dupa ce am constatat acest lucru. Ce pot sa fac ca sa inchida abonamentul ca sa nu primesc penalitati?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa de naiv (ca sa folosesc un eufemism) esti? Pe langa ca i-ai dat actul de identitate, mai si semnezi.
Va trebui sa spui adevarul si sa-i rogi sa anuleze abonamentul.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uitasem, va trebui sa restitui telefonul primit.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să vezi perioada contractată (1-2 ani), ceri rezilierea dar trebuie să achiți toată suma de bani echivalentă a 12-24 de luni, conform contractului.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te supara ca te intreb? 26 de la numele tau este varsta ta? Daca da, nu demonstrezi cu nimic.Cum puteai semna ceva fara sa citesti? Daca reziliezi contractul poti fi dat in judecata de Orange si vei ajunge pe lista rau-platnicilor daca nu platesti contravaloarea abonamentului.Pe lunile care au mai ramas.Si telefonul dat inapoi la Orange.

| Allexinno1988 a răspuns:

Pai in primul rand cei de la Orange o sa te puna sa platesti abonamentul pe 12/24 de luni apoi contractul este inchis

| Bobby26 explică:

Eu nu am luat nimic de la ei...nici macar contractul...este posibil sa se inchida abonamentul fara sa platesc nimic?

| alice0393 a răspuns:

Daca poti demonstra ca nu au specificat faptul ca este abonament si ai si o copie a ceea ce ai semnat, poti chiar sa ii dai in judecata!winking