| Xela90 a întrebat:

Buna ziua, am o intrebare despre card bancar cu procura de la notariat, din Sicilia, Italia, amabasada Italiei, cum ar trebui sa le scriu, ridicare card bancar sau un plic ce contine un card? Sa zic mai bine doar un plic? Nu stiu daca poate ridica plicul ce contine cardul, am nevoie de ajutor ms

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce să le scrii, ca să facă ce, cu plicul tău?

| johnnny123 a răspuns:

Pune-ți ordine în gânduri și reformulează întrebarea, că nu înțelege nimeni ce vrei.

Ce treabă are cardul bancar cu notariatul și cu Ambasada Italiei? De unde ridici cardul și cui vrei să scrii?

| mi25 a răspuns:

Juristul ambasade va sti ce si cum sa scrie. Dar cel mai bine este sa scrie: "ridicarea unui plic ce contine un card bancar de la Banca..."