| Theo9898 a întrebat:

Buna ziua!
Am o intrebare! Sunt cadastrist si am lucrari si in deplasare! Am problema la un picior si timp de un an nu am voie sa conduc.
Intrebarea mea este:
Merita ca la fiecare deplasare sa merg numai cu taxiul sau mai degraba angajez pe cineva ca sofer?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru deplasari in localitate poti merge cu taxi.
Pentru deplasari la distante mai mari de localitate angajezi un sofer ocazional sau mergi cu alte mijloace de transport (tren, autobuz, avion, vapor etc.).
In fond, in devizul lucrarii intra si transportul si este platit de client.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti singurul care ai putea stii daca merita sa mergi cu taxiul, ca nu-i buzunarul nostru si nu stim daca ti se deconteaza aceste deplasari.
Ai putea vorbi cu HR-ul companiei sa gasiti o solutie, daca compania iti deconetaza taxiul, iti angajeaza sofer personal sau ti se schimba jobul pentru 1 an, cu unul in birou.