| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Am o MARE problemă. Am primit un câine, are cam 8 luni.E cam mărișor. Apropo e bichon bolognez. Problema e ca vreau sa își facă nevoile la baie, le face în camera mea și miroase foarte urat. I am pus ca un fel de pampers pentru caini pe care și le face ca sa nu le facă pe covor, dar as vrea sa și le facă la baie. Din cauza asta nu mă mai inteleg cu mama și cu iubitul. Miroase a pipi când intri în camera și e destul de nasol mai ales ca eu dorm în acea camera și e deranjant. E destul de mare și nu știu cum as putea sa îl învăț. Nu vreau sa scap de el pentru ca îl iubesc mult. Am nevoie de ajutorul vostru.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Bai este neortodox dar wu am invatat cainele stand langa el si cand ii venea il duceam in locul respectiv, plus ca m-am pus in ghenunchi si am urinat acolo sa miroasa el... si asa a invatat

| 06072016 a răspuns (pentru Crackman):

Chestia e ca am și școală nu pot sta tot timpul după el sa văd când face. Dacă îi iau pampersu de acolo cu miros de a lui ai îl duc în baie el tot pe covor face.

| Crackman a răspuns (pentru 06072016):

Sau il inveti de frica... adica bataie cand il vezi il articulezi, nu este cea mai ok dar merge si asa