| Ramona_Firu_1992 a întrebat:

Buna ziua am o nelămurire am rezervat 2 bilete de avion prin wizzair.com si am ales ca modalitati de plata transfer bancar. Am primit un email prin care mi se spune că la transferul bancar la rubrica comentari sa introduc si numarul de confirmare. E aici e problema ca nu inteleg unde este acea rubrica la bancomat sau pe site-ul unde am facut rezervarile dar unde am facut rezervarile pe niciunde nu scrie comentari si daca eu transfer bani de unde stiu ei ca eu sunt cea care a facut rezervarea in ziua respectivă? Chear am nevoie de o informatie Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul bancar nu se face prin bancomat ci din contul bancar curent in contul bancar curent al companiei, printr-un ordin de plata si acesta contine si o rubrica privind scopul platii (comentarii).

| gelu1970 a răspuns:

Alege ca optiune plata cu card. e mai sigur si mai simplu cred, si asa nu vei avea problema expusa mai sus.

| Ramona_Firu_1992 explică:

Am uitat sa specific eu locuiesc in Germania iar aici este un bancomat soecial platilor prin transfer bancar, si ieri sotul meu a introdus toate datele si la rubrica scop a introduc munarul de confirmare, deci di cate inteleg ca este bine cum am facut?