| amme a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor, vreau sa-mi instalez windows-ul si nu imi citeste cd-ul, (este cd-ul original) si pentru asta am inteles ca trebuie sa intru in BIOS sa fac niste setari, am cautat pe net dar la mine BIOS e diferit fata de ce am vazut eu pe net, meniul e asa:

information / main / security / boot / exit

si submeniul la boot

ideo: wdc (si niste cifre)
idei: optiarc DVD RW
network boot
usb hdd
usb fdd
usb CDROM

si nu stiu unde sa intru sa fac setarile respective. cei care va pricepeti, va rog sa ma ajutati si pe mine ca am nevoie urgent sa schimb windows-ul

Va multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Ideo: wdc (si niste cifre)

idei: optiarc DVD RW

La ideo: pui dvd rw

| itsoft a răspuns:

La ideo: pui DVD RW si dai pe F10 si save si el se restarteaza si o sa iti booteze dupa cd

| amme explică (pentru itsoft):

Am incercat sa pun DVD RW dar nu merge, nu imi apare nimic

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Ai introdus cd-ul in unitate.dai restart. apoi apesi f8, sau delete, pentru a intra in bios.si in bios,trebuie sa setezi,de unde sa booteze. adica, cd, sau dvd.sau stik, ce ai tu. uite poate te ajuta asta. http://www.videotutorial.ro/? p=425