| Gosav_Cosmin_1997 a întrebat:

am si eu o intrebare adica nu o intrebare o nelamurire... am sapat intr-un loc in ograda sa fac o fosa am sapat vreo 2 metri si este pamantul foarte negru, la o distanta de 1, 5km este o sonda de casa mea, poate fii petrol?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca storci din pamant acel lichid si arde daca-l aprinzi, atunci probabil este petrol (se simte si dupa miros).
In acel caz, poate e sparta vreo conducta in apropiere si solul s-a poluat.
E mica probabilitatea sa dai de u zacamant de titei la doar 2m adancime.