| Giusca_Alexandru_1989 a întrebat:

Am un home cinema LG LHB675 intrebarea este : As putea sa prelungesc cablul unei boxe? problema este cablul care este format din alte 3 cabluri (2 boxe+subwoofer intr-una singura). Nu gasesc cablul la niciun magazin, poate nu caut ce trebuie!?

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

Boxele sunt printre cele mai simple sisteme pe care inca le putem folosi: au nevoie de 2 fire si mufe de tip 3, 5 sau RCA.

Nu mai cauta cablul respectiv, ci cauta daca au prelungitor sau set de mufe mama/tata care sa se potriveasca la iesirile de la cabul tau (ca sa iti faci singur cablurile de extensie).

Daca sistemul se conecteaza cu ceva gen "micro usb" sau "mini usb" mai exista o sansa sa ti le prelungeasca un electrician priceput, dar asta numai daca esti sigur ca protocolul pe fir nu este digital.