| matiusa a întrebat:

Am un laptop Dell inspiron i5 N5010. Se opreste la putin timp dupa pornire. uneori apuca sa deschida windows-ul alteori se opreste in cateva secunde. Nu se aud beep-uri, dar la pornire cooler-ul incepe sa lucreze usor dupa care la scurt timp merge la maxim -iar scurt timp laptopul se opreste brusc. Mentionez ca laptopul este curatat si pasta schimbata. Ma poate ajuta cineva cu niste explicatii - sfaturi. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Cred ca placa de baza/incarcatorul sunt pe duca
placa de baza la un i5 nu mai are problema de pe vremuri cand se unflau condensatorii, dar nu inseamna ca nu are alt defect
iar incarcatorul, daca nu mai face fata la putere, produce un efect asemanator (calculatorul uneori porneste, alte ori nu), iar mai devreme sau mai tarziu o sa crape de tot

| Stefan123x a răspuns:

Posibil ca racirea sa fie terminata!