| anonim_4396 a întrebat:

am windows 7 si cand se blocheaza un program folosesc task manager ca sa il opresc, dar deseori imi dispare si bara de jos cu start cu tot. Cine imi spune cum o pot face sa reapara ( fara sa dau restart ) ii dau funda!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AndrewStar a răspuns:

Destul de simplu de inteles ideea si la fel de usor sa intelegi si cauza. Cand se blocheaza un program, efectiv afecteaza si starea in acea perioada a PC-ului, fapt care duce la iesirea destul de grea din aplicatie. Astfel tu poti sa inchizi doar cu task manager. In acel moment se poate produce urmatorul fenomen: codul binar (folosit de PC la orice actiune la care este supus prin intermediul windows-ului) intampina o asa zisa "intrerupere" astfel iti dispare bara. Daca astepti cateva secunde sau minute, depinde de ce erori are calculatorul sau cat de "obosit" este procesorul, aceasta va reaparea. Sper ca ai inteles. Pentru orice nelamurire contcteaza-ma!