Întrebare recomandată | Tabix a întrebat:

As avea câțiva saci de haine si de incaltari de donat celor ce au nevoie de ele. Cine stie unde as putea sa le donez sau daca cunoaste cineva o familie ce are nevoie de asa ceva.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si vorbeste cu preotul de la biserica, cu siguranta el cunoaste cel mai bine situatia celor nevoiasi cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa le donezi la orfelinate sau centre de plasament.

| Roxette99 a răspuns:

Ai putea sa le oferi unde-i famili care are nevoie de asa ceva. din zona unde locuiesti.

| Sebastian777333 a răspuns:

Dacă ești elev, le duci la bibliotecă și le dau ei. Dacă ai o parohie apropiată, te duci la biserică și le vor dona în mod egal, fie femeilor văduve, fie copiilor, fie oamenilor vagabonzi... Fundă?

| Dorobanțu_Patricia_2001 a răspuns:

Dacă ești din București / Giurgiu. sunt o mulțime de familii nevoiașe in Podisorul, un mic sătuleț in drum spre Giurgiu. și nu doar Podisorul, și celelalte stătulețe ce îl înconjoară sunt la fel de "depravate". fără locuri de munca, departe de oraș, departe de magazine.