Întrebare recomandată | Andrei5678 a întrebat:

Bună ziua, aș avea o întrebare legată de Universitatea din București, mai exact de campusul acesteia. Este posibil să locuiești în cămin chiar dacă ai domiciliul stabil în București?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

In regulament o sa vezi ca scrie ca toti cei care locuiesc la mai mult de 20-30 km de Bucuresti au dreptul la cazare. Daca ai domiciliul in Bucuresti trebuie sa vii cu un motiv pentru care vrei sa stai la camin (de ex ca te-au dat parintii afara din casa)

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca nu isi ocupa toate locurile, da. De ce nu... Doar nu e gratis, te taxeaza pentru camin. Daca insa nu mai au locuri, atunci le triaza cumva.

| gabicoo a răspuns:

Teoretic nu! Practic însă... Totul depinde de cât ești dispus să dai!