| Ilies_Monica_1990 a întrebat:

As dori o informație daca se poate.eu am terminat clasa 11 profesională
Si as vrea sa reiau studiile. Am terminat în anul 2008. iar acum lucrez.cum as putea face? eu as dori sa fac la fara frecvență. S-ar putea? si sa continui 12 și 13.sa nu reiau din clasa a 9.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti continua studiile la frecventa redusa sau seral, nu exista studii liceale la fara frecventa.
Si va trebui sa incepi cu clasa a XI-a si faci 3 ani (cl.XI-XIII).
Vezi in localitatea ta sau intr-una apropiata ce licee au seral sau frecventa redusa.

| Ilies_Monica_1990 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos! O zi buna!