| Gabi0012 a întrebat:

as dori sa merg într-o vacanță în Antalya, doar că sunt derutat și vreau să vă întreb dacă îmi trebuie viză sau pot merge fara?
Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de pasaport valabil si viza o obtii la frontiera Turciei.
Vezi conditiile de calatorie in Turcia, s-ar putea sa fie si alta cerinta acum cu pandemia.

| Armyanka a răspuns:

Trebuie pașaportul.

| RaduRobertRO a răspuns:

Din ce stiu eu romanii nu au nevoie de viza pentru a merge in Turcia. Daca nu s-a schimbat nimic in pandemie, ar trebui sa mergi fara probleme pentru vacata sau afaceri.

| Gabi0012 explică (pentru RaduRobertRO):

Mulțumesc!

| suntserios a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Au nevoie de viza. Doar ca se ia direct la frontiera

| neludana2000 a răspuns:

Autoritățile turcești cer un pașaport pentru a intra pe teritoriul Turciei. Documentul trebuie să fie valabil cel puțin 180 de zile după ce ai trecut frontiera și ți-ai început vacanța în Turcia. Deoarece ai nevoie de viză pentru a intra în Turcia, pașaportul trebuie să aibă cel puțin o pagină goală pentru aplicarea acesteia. Lipsa unui astfel de spațiu în pașaport poate duce la refuzul intrării în Turcia