| Sophieka a întrebat:

Cat costa acum abonamentul lunar de internet Rds? Ultima oara a ajuns la 30 lei, apoi pe internet se afisa 26 lei iar la ghiseu se cere tot 30.
Voi cat platiti?

Răspuns Câştigător
13 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

90 lei. Internet prin fibra și tv + 3 abonamente la telefon.

| Sophieka explică (pentru Sofer):

Foarte rentabil! Esti multumit?

| Sofer a răspuns (pentru Sophieka):

Cu semnalul și internet 4g, nu prea sunt mulțumit pentru ca nu am semnal în locuri închise și in unele zone pe unde merg afara.

| Sophieka explică (pentru Sofer):

Nu stiu ce sa raspund, nu stiu ce inseamna 4G etc, nu stiu cam nimic despre tehnologie, doar o utilizez pentru necesare/ ce imi place.
Poate poti vorbi cu ei?!

| alina2k18 a răspuns:

40 leuti fiber link 1000

| JicaContra a răspuns:

Eu platesc 28 de lei pentru 100mbps
insa acum oferta minima e 30 de lei pentru 300mbps, de care nu am nevoie si nici chef sa arunc, cu bani sa imi upgradez router and SHlT care sunt la 100mbps, deci nu pot folosi 300mbps fara upgrade

| Sophieka explică (pentru JicaContra):

Pe mine nu m-a instiintat nimeni de upgradare. M-am trezit ca dintr-o data nu mai e 28 lei e 30 lei.
Probabil upgrade s-a facut in bloc si nu a mai trebuit sa intre in casa sau nu stiu.
Na asta e, vor spune ca daca dorim internet, ne adaptam.
Sper sa nu mai mareasca tarifele ca atunci am sa dau drumul la gura.
Ok ar fi sa fi instiintat inainte, nu sa te tot trezesti la ghiseu ca din 6 in 6 luni s-a marit tariful.

| JicaContra a răspuns (pentru Sophieka):

Da, poti sa faci scandal, eu as face, chiar daca sunt doar 2 lei, nu imi bagi pe gat nimic, oricat ar fi de putin

| Sophieka explică:

Va multumesc tuturor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stau în Teleorman şi plătesc lunar 49 de lei abonamentul la internet.

| Sophieka explică (pentru anonim_4396):

Buna, un utilizator mai sus mi-a oferit link-ul catre abonamentele digi:
https://www.digiromania.ro/servicii/internet
Deci inseamna ca mai e ceva pentru acesti 9 lei inclusi.

| Peachdelight a răspuns:

Eu plătesc 40 de lei lunar.

| Adela06 a răspuns:

Eu plătesc 60 că mi-a băgat fibra optică