| Andrei_Gherman_1996 a întrebat:

ce acte am nevoie pentru sa imi deschid un studio foto?

10 răspunsuri:
| Tehnik a răspuns:

Nu actele sunt problema ci ceea ce vei sa bagi in el. Nu cred ca un aparat foto si un blitz extern sunt suficiente.
Altele vor fi problemele: spatiul, chiria, clientii, cash flow-ul, materialele consumabile, publicitatea, site-ul web, etc
Actele sunt ca pentru orice SRL. 200 lei si ai actele in 2 zile. Cu tot cu stampila.

| Andrei_Gherman_1996 explică (pentru Tehnik):

Buna seara! am investit ceva in asta si momentan caut cazare si sa rezolv cu pfa ori ce e nevoie

| Tehnik a răspuns (pentru Andrei_Gherman_1996):

PFA nu. O sa dai impozit 16%. SRL neplatitoare de TVA este cea mai buna solutie. Impozit 3% daca nu ai nici un angajat, 2% daca ai unul, 1% daca ai 2 angajati. Impozitul pe dividente inca este 5%.

| Andrei_Gherman_1996 explică (pentru Tehnik):

Putem vorbi ceva prin mesaje?

| Andrei_Gherman_1996 explică (pentru Tehnik):

Daca imi fac actele in Suceava pot dupa sa merg in Iasi sa mi l deschid acolo?

| Tehnik a răspuns (pentru Andrei_Gherman_1996):

Daca faci actele in Suceava poti face sedinte foto in tot spatiul UE, daca vrei o locatie studio foto iti poti face punct de lucru in Iasi.

| Andrei_Gherman_1996 explică (pentru Tehnik):

Neaparat am nevoie de contabil?

| Andrei_Gherman_1996 explică (pentru Tehnik):

Care e diferenta dintre Pfa sincer nu inteleg mare lucru?

| Tehnik a răspuns:

Act identitate
Documentul care atestă dreptul de folosinta asupra spaţiului cu destinaţie de sediul social (copie)
Dovada depunere capital social (minim 200 lei) - copie

| Andrei_Gherman_1996 explică (pentru Tehnik):

Mi-a zis o fata ca nu e o institutie ori agentie publica incat sa imi fac srl nu stiu ce sa mai zic