| TheRealFantasy a întrebat:

Buna ziua!
Daca am un card de debit Visa la BT doar in Lei(RON), pot primi euro printr-un transfer de pe alt card (tot visa, bt, euro/lei), sau trebuie neaparat sa fie trimisi tot in lei?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Eu știu că sora mea trimitea bani pe cardul mamei (euro) și erau automat convertiți în lei, în funcție de cursul valutar de la bancă, unde e făcut cardul. Sunt sigur că poate fi depusă suma în euro, dar se va converti automat în lei.

2 răspunsuri:
| RobyDeveloper a răspuns:

Salut, da, se face conversie automata pentru o taxa de 3-> 5 lei.
Daca esti interesat de subiectul la care ai intrebat te astept cu un cont pe http://gh-zone.eu

| TheRealFantasy explică (pentru RobyDeveloper):

Va trebui sa zic pas laughing raman aici, dar multumesc pentru raspuns.