| Radu_Ionela_1979 a întrebat:

Bună ziua. Dacă trimit un plic către o destinație și fără timbru, va ajunge la destinație?
Sau îmi va veni înapoi?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu pleaca din localitate. Daca postasul te cunoste te va anunta el. Daca nu si nu ai nici adresa expeditorului ajunge la gunoi.

| darrio2007 a răspuns:

Nici nu pleaca de la posta din localitatea ta. Iti vine inapoi. Nu ai bani de timbru? Nu costa mult.

| Radu_Ionela_1979 explică (pentru darrio2007):

Nu știu sigur dacă s-a pus timbru sau nu. Ca l-am pus în 18 la posta și încă nu o ajuns la destinație.
Știu ca nu costa mult.
Ca am mai trimis.

| gabicoo a răspuns:

Ajunge la tomberon!

| Radu_Ionela_1979 explică (pentru gabicoo):

Maine merg la posta sa verific.
Ce sa întâmplat!

| VoidEternal a răspuns:

E ca și cum ai întreba: dacă mă urc într-o mașină fără benzină, dar nu îi pun benzină, ajung la mare cu ea?

Nu, nu ajungi.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu. Plicurile se trimit cu timbru, nu altfel.