| anaaaa53 a întrebat:

De aproximativ 5 ani am abonament la romtelecom atat pentru telefonie cat si pentru internet. Pana acum am folosit un modem fix pentru ca si pc era de o asa natura. De curand am achizitionat un laptop si cum eu nu prea sunt acasa as vrea sa stiu daca pot schimba modemul fix intr-unul portabil.Voi suna zilele acestea la romtelecom,dar aveam nevoie de o parere mai intai. Daca se poate, trebuie sa mai platesc ceva?
Multumesc anticipat!happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu exista modemul stick de la Romtelecom Clicknet:

http://img822.imageshack.us/img822/562/68443892641070403381559.jpg

Sincera sa fiu si eu am folosit serviciile lor timp de 5 ani de zile si nu am fost deloc multumita, am schimbat 3 modem-uri,pana sa il aduca pe cel mai "performant", timp in care deja renuntasem la contractul lor, pentru ca ma saturasem sa tot cada din retea, sa intampine fel de fel de probleme, care durau cu zilele.In orice caz, poti suna si ei te pot informa cu privire la modem-ul portabil.(MODEM WIRELESS USB ADU 510L).

Succes.

| alexanonimu a răspuns:

Nu o sa.ti mearga internetul la fel de bine prin stick mai ales la romtelecom incearca un rds, Orange cv iar dac vrei sa ramai tot la romtelecom da pozi suna si cred ca o sa platesti undeva la 5 lei in plus pentru stick sau poate deloc nu stiu cel mai bine e sa suni happy

| Băă_Mares_1998 a răspuns:

? sad

| Maria-Magdalena_Vizireanu_1995 a răspuns:

Buna ziua! Vreau sa stiu daca ai sunat pana la urma si ce ti-au raspuns pentru ca si eu sunt intr-o situatie similara si vreau sa stiu daca pot sa fac acest lucru sa schimb un modem fix pentru unul portabil? Multumesc! happy