| serjinioserjinio a întrebat:

Deci as vrea sa stiu daca am o memorie de 2gb Kingmax si mai iau una de 4gb Kingston(producator diferit) si le-as pune pe amandoua pe placa de baza windosul(windows 7-64 bit)mi le-ar citi pe amandoua ca 6 gb? Adica sunt producatori diferiti si nu stiu ce sa zic.Multumesc!

1 răspuns:
| alexuno10 a răspuns:

Poti sa pui cate placi de ram are loc placa de baza ex. la mine are loc de doua si eu am doua puse dar sa sa iti functioneze celelalte placi trebuie sa fie la fel ca prima care este pusa ex ddr1, ddr2 sau ddr3