| Bogdan26071999 a întrebat:

Bună ziua! Decontarea transportului se face doar pentru cel ce deține mașina în acte? Sau pot beneficia de aceasta decontare și dacă folosesc mașina părinților?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Decontarea transportului se poate face si pentru alta masina decat cea personala, deoarece la decont nu se pune copie dupa vreun document al masinii ca sa dovedesti ca e masina ta.
Trebuie sa ai bon de benzina, cu cantitatea egala sau mai mare decat cea care iti iese din calcul. Bonul trebuie sa fie stampilat de statia de benzina unde ai alimentat. De regula se deconteaza 7, 5 litri/100km.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Se face pe baza bonului fiscal pe care scrie CUI firmei.

Răspuns utilizator avertizat