| anonim_4396 a întrebat:

imi merge bine o placa video Nvidia Gforce 8400GS PC-i 256 mb ddr2 64 bit pe amd sempron procesor 3600+ 2ghz si 1 GB RAM? Pot avea probleme?

1 răspuns:
| sudsuinededouaori a răspuns:

Nu depinde de processor si de ram, depinde de placa de baza daca suporta noua placa video, de slot, AGP sau PCI-E, nu iti recomand placa pe 64 de bit pentru ca o sa fi dezamagit de performante, adica cu placa aia nu o sa poti juca aproape nici un joc din noua generatie, poate nici la detalii minime, recomandata e una de 128 bit sau mai mult, memoria conteaza si ea, trebuie sa te uiti la ceasurile la care lucreaza, iar banda de 64 de biti e prea mica, PM cu un buget si iti recomand una care sa poti sa joci ceva jocuri, daca o cumperi doar pentru filme, e buna si asta, stie si ea HD.