| Paun_Adriana_1971 a întrebat:

Bună ziua.Îmi spune și mie cineva cum ajung de la gara Basarab la Spitalul Grigore Alexandrescu? Și dacă maxi-taxi Pitești-București trece și oprește în fata spitalului.Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Urci sus pe Podul Basarab si iei tramvaiul 1 in directia P-ta Victoriei-Obor. Cum intri la pod dinspre Basarab e scara rulanta/liftul din partea dreapta. Mergi cu 1 fix 3 statii. Spitalul este fix la iesirea din pasajul subteran P-ta Victoriei, tramvaiul te lasa in fata spitalului.

4 răspunsuri:
| alondrakiss a răspuns:

Iei de la Basarab RATB 182 care te lasă în fața spitalului.

| andreia67 a răspuns (pentru alondrakiss):

182 nu merge la Basarab ci doar la Nord. In plus vine rar.

| alondrakiss a răspuns (pentru alondrakiss):

Imi cer scuze daca am incurcat.