| aspire7 a întrebat:

in scurt timp trebuie sa plec in strainatate, am 17 ani.
Parintii mei sunt despartiti, sunt in posesia tatalui sa zic asa, si eu plec cu mama, mi-am facut procura, am carte de identitate, ce vroiam sa intreb, imi trebuie cumva si hotarare judecatoreasca definitiva de încredintare a copilului, care o are tata?, sau doar copie dupa ea? http://www.voiajuri.ro/info/acte-necesare.html, cititi asta va rog, vreau sa-mi spuna cineva care stie, Funda, multumesc!

4 răspunsuri:
| Gabitech a răspuns:

Daca pleci in UE, shenghen nu trebuie. Daca pleci Sua, russia, china, africa...trebuie.
de unde stiu cei de la vama cui ai fost tu incredintat din punct de vedere legal? no ofence..nu cred ca intereseaza pe nimeni oricum, cel putin nu pe ei. pe pasaportul cui esti tu trecut? si revin la prima idee, daca pleci intr-o tara unde nici nu ai nevoie de pasaport stai fara nici un stres. depinde unde pleci, repet

| aspire7 explică (pentru Gabitech):

Italia, deci imi trebuie hotararea aia?