| dydy22 a întrebat:

Buna ziua lucrez la o firma nu pot da numele si mai recent directorul firmei a facut o sedinta si a precizat ca cei care au mai multe de 10 zile de mdical li se ia o zi din concediu de odihna, mie sincer nu mi se pare normal si legal, eu nu am auzit de legea asta, cine poate sa imi raspunda si cine se pricepe. astept raspuns

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege, concediul medical nu are nici o legatura cu concediul de odihna, sunt pentru scopuri diferite si reglementate diferit. Numai bine!